Puhujakeikat

Konkretiaa ja uutta näkökulmaa

Keynote-puhuja tilaisuuteen – FlowTalk-puhujakeikat

Etsitkö inspiroivaa asiantuntijapuhujaa tilaisuuteenne, johtoryhmällenne tai henkilöstölle? Löydä juuri oikea keynote-puhuja avullamme!

Vieraspuheenvuoro polttavasta aiheesta antaa uutta näkökulmaa omaan työhön, asiakastyöhön ja toimialamuutoksiin.

Johtoryhmille suosittelemme vieraspuhujaa kvartaaleittain; 45 minuutin alustus johtamisesta, 100 % vastuusta, asenteen nelikentästä, kohtaamisten konseptoinnista tai vaikka strategisesta erinomaisuudesta antaa uutta näkökulmaa omaan bisnekseen.

Hyvä keynote-puhuja antaa konkretiaa

Tilaisuuksissa ihmiset haluavat konkretiaa. Jotain, mitä viedä heti kotiin ja laittaa tehtävälistalle, tai havahtua uuteen näkökulmaan omalta toimialaltaan. Hyvä puhuja osaa antaa yleisölleen juuri tätä.


Miksi?

  • Tarjoa johdolle uutta näkökulmaa
  • Rohkaise kohti muutosta
  • Inspiroi henkilöstöä ja luo yhteenkuuluvuuden tunnetta

Kenelle?

  • Johdolle, esimiehille & johtoryhmille
  • Tilaisuuksiin, henkilöstöpäivään & viikkopalavereihin
  • Kunnille & oppilaitoksiin

Esimerkkiaiheita vieraspuhujalle

Yksilö & työyhteisö

  • 100 % vastuu
  • Asenteen nelikenttä
  • Oy Minä Ab
  • Ajanhallinta ja työelämän tavoitteet

Johtaminen

Strategia, konseptit ja asiakaskokemus

Muutos & jaksaminen


Huomioi keynote-puhujan valinnassa

  • Hyvä puhe on ajankohtainen. Se vavisuttaa ihmisten aiempaa maailmankuvaa, auttaa heitä näkemään työnsä ja tilanteensa eri näkökulmista ja tuo konkretiaa.
  • Hyvä puhuja ottaa yleisön haltuun. Puhumme vuosittain tuhansille ihmisille. Isoissa ja pienissä ryhmissä. Saleissa, auditorioissa, messukeskuksissa ja neuvotteluhuoneissa.
  • Johtoryhmien kannattaa käyttää ulkopuolista alustajaa / vieraspuhujaa palavereissaan joka kvartteri. Näin saatte uusia ajatuksia, inspiraatiota ja näkökulmia työhönne, johtamiseen ja bisnekseen.
  • Sido puhe ajankohtaiseen teemaan. Mitä yrityksessänne on tällä hetkellä pinnalla? Mitä tekemistä toivotte lisää ja mitä pitäisi vähentää?

Miksi Eezy Flown FlowTalk-puhuja?

Asiakkaitamme

Metsä Group

Flown väki näkee vaivaa, jotta ohjelmien toteutukset ovat varmasti vaikuttavia. Yksi tärkeä pyrkimys on päästä lähelle osallistujien omaa työarkea.

Valmentajat ovat olleet kiinnostuneita esimiesten työn sisällöistä, jotta voivat aidosti auttaa heitä kehittämään taitojaan. Sisällöt on siis viety hyvin meidän ihmisten arkeen.

– Niina Salminen / Metsä Group

Metsä Group -yhtiöt

LähiTapiola Pääkaupunkiseutu

Nostimme asiakas- ja henkilöstökokemuksen päivittäisessä tekemisessä keskiöön. Henkilöstö oli helppoa saada mukaan, sillä jokainen meillä haluaa tuottaa hyvää palvelua ja asiakaskokemuksia.

Valmennuksen myötä kaikki meillä oivalsivat, että hyvät asiakaskokemukset eivät onnistu ilman hyviä henkilöstökokemuksia.

– Sami Häsä / Lähitapiola Pääkaupunkiseutu

LähiTapiola Pääkaupunkiseutu

Asuntosäätiö

Varmasti suurin hyöty konkretisoituu vuosittain tehtävän henkilöstökyselyn tuloksissa. Tulokset ovat parantuneet ja ihmiset ovat hyvällä fiiliksellä.

– Jari Riskilä / Asuntosäätiön Asumisoikeus Oy

Asuntosäätiö

Voisimmeko auttaa?

Meiltä saat parasta osaamista tärkeisiin valintoihin. Onnistu kanssamme!

Kiki Brandt-Tallqvist

Yritysmuotoilija, kulttuuri & strategia

040 576 9089
kiki.brandt@eezy.fi
Ota yhteyttä

Teppo Kolehmainen

Muutosvalmentaja

045 670 0508
teppo.kolehmainen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Riikka Korpinen

Valmentaja, johtaminen & vuorovaikutus

050 300 2547
riikka.korpinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Tommi Liesniemi

Muutosvalmentaja

040 560 8555
tommi.liesniemi@eezy.fi
Ota yhteyttä

Brando Louhivaara

Valmentaja, innovoittaja

040 822 7668
brando.louhivaara@eezy.fi
Ota yhteyttä

Piia Pärssinen

Yritysmuotoilija, asiakaskokemus & lean

040 501 6262
piia.parssinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Kalle Ruuskanen

Liiketoimintajohtaja

050 511 9723
kalle.ruuskanen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Juri Röhr

Johtaja, valmennus & yritysmuotoilu

040 521 9262
juri.rohr@eezy.fi
Ota yhteyttä

Markku Silventoinen

Kehitysjohtaja

040 045 0305
markku.silventoinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Harri Tammiruusu

Valmentaja & yritysmuotoilija, liiketoimintakehitys

050 055 8888
harri.tammiruusu@eezy.fi
Ota yhteyttä

Heli Saarelainen

Valmentaja, muutosjohtamisen asiantuntija

050 376 1139
heli.saarelainen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Petteri Tuominen

Yritysmuotoilija, strategiat, konseptit & aluekehitys

040 839 6095
petteri.tuominen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Sari Tuura

Valmentaja, yritysmuotoilija

045 275 6692
sari.tuura@eezy.fi
Ota yhteyttä

Pekka Vihma

Yritysmuotoilija, strategiat, konseptit & aluekehitys

040 048 5444
pekka.vihma@eezy.fi
Ota yhteyttä

Tai tiedustele keynote-puhujaa viestillä

Takaisin Johtaminen & valmennukset -sivulle.