Henkilöstötutkimukset

Kilpailuetuna ihmiset

Henkilöstö­tutkimus kehityksen keihäänkärkenä

Erinomainen henkilöstökokemus syntyy innostuneesta ja hyvinvoivasta henkilöstöstä, joka kokee työn merkityksellisenä. Eezy Flown henkilöstötutkimukset ovat keino, joilla johdat henkilöstökokemusta ja kulttuuria laadukkaisiin tutkimuskonsepteihin pohjautuvan tiedon perusteella. PeoplePower®-tutkimuskonsepti on räätälöitävissä, mutta yhtä hyvin voit hankkia toteutuksen avaimet käteen -palveluna. Tutkimuspalvelut toteutetaan modernilla ja älykkäällä tutkimusteknologialla.

Meiltä saat käyttöösi monipuoliset tutkimukset ja kyselyt sekä välineet tulosten hyödyntämiseen, jotka tukevat liiketoimintasi kehittämistä eri tilanteissa.

PeoplePower®-henkilöstötutkimus

PeoplePower®-henkilöstötutkimus pohjautuu laadukkaaseen viitekehykseen, asiantuntemukseen ja moderniin tutkimusteknologiaan. Sen ytimessä on Engagement/Omistautuneisuus-viitekehys, jota täydentää Työn merkityksellisyys-teema. Kattavat ulkoiset vertailuaineistot antavat syvempää ymmärrystä henkilöstökokemuksen menestystekijöistä ja kehittämisalueista.  Tutkitusti Innostavimmat asiakasyrityksemme palkitaan vuosittain Innostavimmat-seminaarissa.

Henkilöstötutkimuksen tulokset toimenpiteiksi

Henkilöstötutkimuksiin kuuluu olennaisena osana konsultatiivinen tulosten analysointi, näkemysten ja toimenpidesuositusten kera. Parannamme vaikuttavuutta monipuolisilla tulosten hyödyntämisen palveluilla, kuten johtoryhmien ja esimiesten kehittämistyöpajoilla tai henkilökohtaisilla sparrauksilla.

Tutkimuksen avulla tunnistat henkilöstön innostumisen ja energian tason, sekä voimavaratekijät niiden taustalla. Autamme keskittymään olennaiseen, valmennamme avainhenkilöt hyödyntämään tuloksia ja vahvistamme vaikuttavuutta.

Yhdistämme kattavaan vuosittaiseen henkilöstötutkimukseen ketterämpiä Pulssi-kyselyitä, joiden avulla varmistat kehitystoimien vaikuttavuuden.

Meiltä saat verkkopohjaiset tulosten hyödyntämistä tehostavat palvelut, kuten

Cixtranet®

Suunnittele, kysy, oivalla ja kehitä Cixtranet®-teknologian avulla. Cixtranet®- tutkimus- ja kehittämisalusta mahdollistaa monipuolisen datan hyödyntämisen organisaation kokonaisvaltaisessa kehittämisessä.  

Moderni tutkimusalustamme on avainasemassa silloin, kun tarvitaan tarkkaa, faktoihin perustuvaa tietoa kehittämisen tueksi. Jatkuvasti kehittyvä Cixtranet®-alusta tarjoaa miellyttävän käyttökokemuksen; työkalut tutkimusten valmisteluun, vastaamiseen ja raportointiin sekä tulosten älykkääseen hyödyntämiseen.

Cixtranet-alusta mahdollistaa laadukkaat henkilöstötutkimukset ja kehittämisen.

Henkilöstötutkimukset – huomioi nämä

Kokeile rohkeasti eri menetelmiä. Numerodata antaa laaja-alaista tietoa helposti, mutta joskus on tärkeää myös syventää asioita esim. haastatteluilla ja datojen yhdistämisellä.

Tutkimus ja kehitys kulkevat käsi kädessä. Pelkkä tieto ei vielä riitä, vaan tarvitset työn rinnalle kumppanin, joka osaa ratkaista ongelmat ja viedä uudet toimintamallit arkeen.

Tunnetason tekijät. Ihmiset eivät aina tiedä, miksi toimivat niin kuin toimivat. Siksi tunnetason tekijöiden mittaaminen on tärkeää.

Nopeat voitot ja pidemmän aikavälin strategia. Osa tutkimuksessa esiin nousevista asioista on usein nopeasti korjattavissa. Tämän lisäksi on tärkeää kiinnittää huomiota strategiaan ja tulevaisuuteen. Miten varmistetaan, että nykyinen tekeminen jatkuu onnistuneesti, mutta samalla huomioidaan tulevaisuuden muutokset? Nopeiden voittojen lisäksi jatkuva kehittäminen ja muutoksen seuraaminen on merkityksellistä ja tärkeää

Miksi henkilöstötutkimus Eezy Flown kanssa?

  • Tutkimus, kehitys, tekijät ja työkalut kaikki saman katon alta. Osaamme kiteyttää tutkimuslöydökset ja valjastaa ne kehityksen keihäänkärjeksi. Valtava bisnesosaaminen, kaupallistaminen, strategiat ja johtamisen kehittäminen yhdestä osoitteesta.
  • Suomen laajin organisaatiokokemuksen tietopankki. Valtava kansainvälinen taustanormisto huomioiden kulttuurit ja eri henkilöstöryhmät. Yli 30 vuoden kokemus on opettanut muovaamaan palvelumallejamme asiakaslähtöiseksi.
  • Moderni tutkimusteknologia ja tekoälyn niin tutkimuksissamme, kuin tulosten purkamisessa.
  • Vankka teoriatausta yhdistettynä arjen tekemisen tasolle. Vaikka olemme tutkijoita, puhumme ihmistä ja bisnestä.

Trustmary Reviews

Lue lisää

Voimmeko auttaa?

Meiltä saat parasta osaamista tärkeisiin valintoihin. Onnistu kanssamme!

Juha Ala-Lipasti

Myyntijohtaja

050 540 6407
juha.ala-lipasti@eezy.fi
Ota yhteyttä

Päivi Kari

Asiakkuusjohtaja

040 064 0005
paivi.kari@eezy.fi
Ota yhteyttä

Jarmo Ruohonen

Asiakkuusjohtaja

040 057 3194
jarmo.ruohonen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Maarit Ahvenainen

Senior tutkimuskonsultti

040 741 6355
maarit.ahvenainen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Kari Hassinen

Junior tutkimuskonsultti

045 276 0509
kari.hassinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Elina Heikkinen

Tutkimuskonsultti

040 537 1629
elina.heikkinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Laura Hietala

Junior tutkimusasiantuntija

044 077 3649
laura.hietala@eezy.fi
Ota yhteyttä

Riikka Heino

Senior tutkimuskonsultti

050 366 3752
riikka.heino@eezy.fi
Ota yhteyttä

Johanna Hohtari

Senior tutkimuskonsultti

050 479 4998
johanna.hohtari@eezy.fi
Ota yhteyttä

Linda Johansson

Senior tutkimusasiantuntija

050 359 2136
linda.johansson@eezy.fi
Ota yhteyttä

Soili Jyränen

Senior tutkimusasiantuntija

040 751 1524
soili.jyranen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Pirkko Kapri

Senior tutkimuskonsultti, esihenkilö

050 380 1063
pirkko.kapri@eezy.fi
Ota yhteyttä

Tarja Kaunisto

Senior tutkimusasiantuntija

040 352 7402
tarja.kaunisto@eezy.fi
Ota yhteyttä

Sanna Koivisto

Senior tutkimusasiantuntija

040 717 9313
sanna.koivisto@eezy.fi
Ota yhteyttä

Elisa Laaksonen

Senior tutkimusasiantuntija

050 465 6650
elisa.laaksonen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Johanna Lagos

Senior tutkimuskonsultti

045 262 4785
johanna.lagos@eezy.fi
Ota yhteyttä

Johanna Lehmus

Johtaja, Tutkimus & tieto

040 501 0844
johanna.lehmus@eezy.fi
Ota yhteyttä

Kristiina Leinonen

Senior tutkimusasiantuntija

040 536 4935
kristiina.leinonen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Markus Moberg

Senior tutkimuskonsultti, esihenkilö

050 437 2945
markus.moberg@eezy.fi
Ota yhteyttä

Rosa Turunen

Senior tutkimuskonsultti

040 509 3030
rosa.turunen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Miikka Uurto

Senior tutkimuskonsultti

050 527 1868
miikka.uurto@eezy.fi
Ota yhteyttä

Tai jätä viesti

    Takaisin Tutkimukset-sivulle.