Henkilöstötutkimus PeoplePower®

Tutki, kehitä, toimi

Henkilöstötutkimus kasvun ajurina

Innostunut, hyvinvoiva ja sitoutunut henkilöstö on menestymisen mahdollistajana yrityksellesi. Henkilöstötutkimus on luotettava keino selvittää, minkälainen henkilöstökokemus on organisaatiossasi. PeoplePower®-henkilöstötutkimuskonsepti pohjautuu laadukkaaseen viitekehykseen, asiantuntemukseen ja moderniin tutkimusteknologiaan. Eezy Flown henkilöstötutkimuspalvelun avulla johdat henkilöstökokemusta tutkitun tiedon perusteella.

Tyytyväinen henkilöstö on avain menestykseen

Henkilöstön korkea omistautuneisuus lisää tutkitusti organisaation menestysmahdollisuuksia. Kun henkilöstökokemus on positiivinen ja henkilöstö kokee työnsä merkityksellisenä ja näkee organisaationsa päämäärät tavoittelemisen arvoisina, on se valmis ylimääräisiin ponnistuksiin. Tämä mahdollistaa tyypillisesti myös paremman asiakaskokemuksen.

Tuotamme tutkimustulokset, jotka viedään käytäntöön

PeoplePower®-tutkimuspalvelumme ytimessä on Engagement/Omistautuneisuus-viitekehys. Älykkään raportointiteknologian avulla tuotamme tiimitasolle saakka omistautuneisuusanalyysin. Tarjoamme tutkimustuloksista näkemyksellisen analyysin lisäksi avainryhmille tuen tulosten tulkintaan, tehokkaaseen hyödyntämiseen ja seurantaan.

Kattavat ulkoiset vertailuaineistomme antavat syvempää ymmärrystä henkilöstökokemuksen menestystekijöistä ja kehittämisalueista. Palkitsemme tutkitusti Innostavimmat asiakasyrityksemme vuosittain Innostavimmat-seminaarissa. Innostavimmat yritykset -tunnustusta voit hyödyntää sisäisen ja ulkoisen työnantajakuvan hankkeissa.

Miksi?

  • Johda henkilöstökokemusta tutkitun tiedon perusteella ja kehitä oikeita asioita.
  • PeoplePower®-henkilöstötutkimus tarjoaa käyttöösi osaamisen ja tutkimuskonseptin alan markkinajohtajalta.
  • Laadukas viitekehys ja moderni tutkimusteknologia yhdistettynä Eezy Flown kehittämisosaamiseen tuovat tutkimukselle vaikuttavuutta

Kenelle?

Yrityksille, jotka tarvitsevat:

  • Vuosittaiseen henkilöstökokemuksen seuraamiseen koko organisaatiolle
  • Strategisten tavoitteiden edistymisen varmistamiseen
  • Esihenkilöille työyhteisön johtamiseen

Henkilöstötutkimuksen prosessi

PeoplePower-henkilöstötutkimus: henkilöstötutkimuksen prosessi jaetaan kolmeen osaan.

Tutkimustulokset arkeen

  • Tuloksista toimintaan -kehittämistyöpaja
  • Tuloksista toimintaan-digivalmennus
  • Esimiesten sparrikeskustelut
  • Pulssi-kyselyt
  • SnapShot™-tiimikyselyt
  • Esimiesten Vinkkikirjasto
  • Fasilitointiosaaminen tiimikeskusteluissa

Henkilöstötutkimus – huomioi nämä

  • Riittävät resurssit ja sponsorin tuki
  • Sisäinen viestintä ja sitouttaminen
  • Oikeat mittarikysymykset
  • Ulkoisen vertailuaineiston käyttö tulosten tulkinnassa.
  • Monipuolinen tulosten hyödyntämisen tuki
  • Tulosten hyödyntämisen kyvykkyys ja muutosjohtaminen
  • Tutkimuksen vaikuttavuus seurantakyselyillä

Saammeko auttaa?

Meiltä saat parasta osaamista tärkeisiin valintoihin. Onnistu kanssamme! 

Maarit Ahvenainen

Senior tutkimuskonsultti

040 741 6355
maarit.ahvenainen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Juha Ala-Lipasti

Myyntijohtaja

050 540 6407
juha.ala-lipasti@eezy.fi
Ota yhteyttä

Elina Heikkinen

Tutkimuskonsultti

040 537 1629
elina.heikkinen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Riikka Heino

Senior tutkimuskonsultti

050 366 3752
riikka.heino@eezy.fi
Ota yhteyttä

Laura Hietala

Junior tutkimusasiantuntija

044 077 3649
laura.hietala@eezy.fi
Ota yhteyttä

Elisa Laaksonen

Senior tutkimusasiantuntija

050 465 6650
elisa.laaksonen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Johanna Lagos

Senior tutkimuskonsultti

045 262 4785
johanna.lagos@eezy.fi
Ota yhteyttä

Johanna Lehmus

Johtaja, Tutkimus & tieto

040 501 0844
johanna.lehmus@eezy.fi
Ota yhteyttä

Kristiina Leinonen

Senior tutkimusasiantuntija

040 536 4935
kristiina.leinonen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Linda Johansson

Senior tutkimusasiantuntija

050 359 2136
linda.johansson@eezy.fi
Ota yhteyttä

Soili Jyränen

Senior tutkimusasiantuntija

040 751 1524
soili.jyranen@eezy.fi
Ota yhteyttä

Pirkko Kapri

Senior tutkimuskonsultti, esihenkilö

050 380 1063
pirkko.kapri@eezy.fi
Ota yhteyttä

Päivi Kari

Asiakkuusjohtaja

040 064 0005
paivi.kari@eezy.fi
Ota yhteyttä

Tarja Kaunisto

Senior tutkimusasiantuntija

040 352 7402
tarja.kaunisto@eezy.fi
Ota yhteyttä

Miikka Uurto

Senior tutkimuskonsultti

050 527 1868
miikka.uurto@eezy.fi
Ota yhteyttä

Tai jätä viesti

    Henkilöstötutkimuspalveluihimme kuuluu myös Kulttuuritutkimus.

    Takaisin Henkilöstötutkimukset-sivulle.